ماکارونی قالبی با پنیر پیتزا سانیمو

ماکارونی قالبی با پنیر پیتزا سانیمو

در این مقاله با ما همراه باشید میخواهیم طرز تهیه ماکارونی قالبی با پنیر پیتزا را توضیح دهیم
ن رشیدی
1398/11/7
0 نظر

 
 
امروزه سرو غذاهای مدرن طرفداران زیادی پیدا کرده است، که یکی از این غذاها ماکارونی قالبی می باشد. از این رو در این بخش طرز تهیه ماکارونی قالبی را ارائه می نماییم
در طرز تهیه ماکارونی قالبی با پنیر پیتزاپروسس سانیمو ، می توان از موادی همچون ماکارونی فرمی، پنیر پیتزا، کالباس، سس گوجه فرنگی، سس سفید، نمک، فلفل و پودر آویشن استفاده کرد..

مواد لازم:

مواد مورد نیاز برای پخت ماکارونی قالبی عبارت است از:
•ماکارونی فرمی/ ۴۰۰ گرم
•پنیر پیتزا پروسس سانیمو / ۳۰۰ گرم
•کالباس/ ۲۰۰ گرم
•سس گوجه فرنگی/ به مقدار لازم
•سس سفید/ به میزان لازم
•نمک و فلفل/به میزان کافی
•پودر آویشن/ یک قاشق چایخوری
طرز تهیه ماکارونی قالبی
ابتدا درون قابلمه ای متوسط تا نیمه آب بریزید و آن را بر روی حرارت قرار دهید. پس از جوشیدن آب، مقداری نمک و به اندازه یک قاشق غذاخوری سر خالی روغن مایع به آن اضافه کنید. سپس ماکارونی های فرمی را به آن اضافه نمایید و بعد از گذشت ۱۰ دقیقه، ماکارونی را  آب کشی نمایید.
در ادامه، ته قالب و یا ظرف را با مقدار کمی روغن چرب نمایید، بعد نیمی از ماکارونی های فرمی را درون قالب بریزید و آن ها را به صورت یک دست پخش کنید.
حال بر روی ماکارونی های فرمی سس سفید بریزید و مقداری قالب را تکان دهید. با انجام دادن این کار، سس کاملا در لابه لای ماکارونی فرمی نفوذ می کند.
در مرحله بعدی دستور پخت ماکارونی قالبی باید کالباس های که از قبل به صورت نگینی و یا ورقه ورقه خرد کرده اید، و مقداری فلفل و پودر آویشن اضافه کنید و نصف پنیر رنده شده سانیمو را بر روی مواد درون قالب بریزید(به جای کالباس می توانید از قارچ، گوشت و دیگر مواد به سلیقه خود استفاده کنید). سپس روی آن ها را با سس گوجه فرنگی بپوشانید.
در گام بعدی، مابقی ماکارونی فرمی را اضافه کنید و مابقی پنیر را روی ماکارونی بریزید، سپس با سس گوجه فرنگی سطح مواد داخل قالب را تزیین نمایید. آنگاه قالب را داخل فر قرار دهید، که از زمان شروع کار با حرارت ۲۰۰ درجه سانتی گراد روشن نموده اید.  بعد از گذشت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه و پس از این که سطح ماکارونی طلایی شد. آن را از داخل فر خارج کنید. در مرحله آخر می توانید بعد از انتقال
از درون قالب به ظرف مخصوص، آن را به زیباترین شکل تزیین نمایید.
 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر