آشنایی با ترکیبات پنیر ایتالیایی از نوع سانیمو

آشنایی با ترکیبات پنیر ایتالیایی از نوع سانیمو

آشنایی با ترکیبات پنیر ایتالیایی از نوع سانیمو

آشنایی با برخی از ترکیبات پنیر ایتالیایی سانیمو ،چیزهایی ک مطمئنا نمی دانید.
م.نظرپور
1400/3/15
0 نظر

سلام امیدوارم حالتون خوب باشه 
امروز میخوایم راجع به ترکیبات پنیر ایتالیایی صحبت کنیم اونم از نوع سانیمو
اول بذارید ترکیبات این پنیر خوشمزه رو براتون بگم که شامل ،پنیر اولیه بدون چربی،خامه پاستوریزه،ریکوتا،نشاسته اصلاح شده گندم،پنیر تازه،نمک تصفیه شده صنایع غذایی،شیرخشک،اسانس مجاز خوراکی،سیترات سدیم،رنگ مجاز خوراکی آناتو و سوربات پتاسیم است.
اصلی ترین و مهم ترین ترکیب در پنیر پیتزا پنیر اولیه آن است که  کیفیت و قیمت پنیر پیتزا تا حد زیادی به آن بستگی دارد. این پنیر ماده اولیه ی پنیرهای پروسس به شمار می آید که از دلمه شدن شیر تولید می شود. ظاهری سفید رنگ و گل کلمی دارد و فاقد بو و طعم نامطلوب می باشد.پنیر اولیه حالت کشسان دارد. پنیر اولیه با کیفیت یعنی داشتن ماده ی خشک و پ هاش استاندارد. این پنیر در شکل های مختلف تولید می شود که در این بین پنیر غلیظ و پنیر پودری بیشترین درخواست را دارند.
 
دومین ماده تعیین کننده در طعم و کیفیت پنیر پیتزا خامه است که یکی از مهم‌ترین محصولات فاز چرب شیر است. فاز چرب شیر از نظر اقتصادی بسیار با اهمیت و در قیمت شیر هم تاثیر دارد.فاز چرب شیر، تامین‌کننده اسیدهای چرب و ویتامین‌های محلول در چربی است و نقش مهمی هم در خواص بافتی در محصولات مختلف مثل پنیر پیتزا و غیره  دارد. خامه نوعی امولسیون روغن در آب است و تهیه آن توسط دستگاهی به نام سپراتور انجام می‌شود؛ تهیه خامه در کارخانه‌ها به روش‌های مختلف و برای اهداف متفاوتی انجام می‌شود. عمده تفاوت در طعم پنیر پیتزا انتخاب چربی خامه یا چربی گیاهی  در دستور تولید پنیر می باشد که عمدتا طعم خامه پر طرفدار تر است و در پنیر ایتالیایی از این نوع چربی استفاده شده است. 
ماده ی دیگر ریکوتا است که در مقاله قبلی حسابی راجع به ریکوتا صحبت کردیم که حتما اون رو مطالعه کنید و با خواص شگفت انگیز ریکوتا آشنا بشید؛ اما به طور خلاصه ریکوتا نوعی پنیر ایتالیایی است که معمولاً از شیر گوسفند و گاو به وسیلهٔ باقیمانده آب پنیر، بعد از تولید پنیر تهیه می‌شود. ریکوتا در لغت به معنای دوباره پخته شده‌است.و به دلیل فرایند تولیدش، بیشتر چربی جذب پنیر اصلی می‌شود و ریکوتا دارای چربی پایینی است. این ماده ی فوق العاده در ترکیبات پنیر پیتزای سانیمو وجود دارد.
 
ماده بعدی نشاسته گندم است ،کشت گندم از دوران ماقبل تاریخ آغاز شده و نان،غذای بدست آمده از این ماده است. اگر چه نشاسته به عنوان یک ماده متمایز از گندم شناخته نمی شود، اما مطمئنا اولین نشاسته ی به دست آمده نشاسته گندم بوده است. یک نشاسته ساده گندم از اندوسپرم فرآوری شده دانه گندم استخراج می شود. فرآوری آن از طریق محلول مخصوصی از آب و نشاسته انجام می شود. در طی این فرآیند ، پروتئین ها حذف می شوند.
 
یکی دیگر از عوامل خوشمزه بودن پنیر های سانیمو به کار بردن پنیر تازه در فرایند تولید پنیر ایتالیایی سانیمو می باشد. همچنین از نمک تصفیه شده صنایع غذایی استفاده شده به این علت که در آن ناخالصی های نامحلول مانند فلزات سنگین و همچنین ناخالصی های محلول مانند آهک، شن و ماسه طی فرآیندی در کارخانه حذف شده است.
شیر خشک از محصولات ضرروری و واجب در تهیه یک پنیر پیتزای با کیفیت است. خشک کردن به معنی حذف آب از شیرمی باشد، که در این صورت محصول نهایی به شکل جامد در خواهد آمد.
از تری سیترات سدیم در صنایع غذایی به عنوان یک عامل موثر در کش آمدن پنیر پیتزا و دسر های ژلاتینی،و به عنوان یک آنتی اکسیدان در مواد غذایی و به عنوان ماده افزودنی در غذاها برای طعم دار کردن استفاده می شود..
مورد بعدی فساد قارچی می باشد که یکی از مشکلات عمده فراورده های لبنی است. سوربات پتاسیم به عنوان یک نگهدارنده در موادغذایی، به منظور جلوگیری از رشد این میکروارگانیسم ها استفاده های متعددی دارد. در پنیر پیتزا نیز این ماده به عنوان نگه دارنده عمل میکند.
 
رنگ خوراکی آناتو یک چاشنی غذایی به رنگ نارنجی است که از دانه های درخت آشیوت که در مناطق گرمسیری در آمریکای جنوبی و مرکزی رشد می کند ، استخراج می شود. رنگ آناتو یک رنگ خوراکی طبیعی است که رنگی شبیه به زعفران یا زردچوبه به خوراکیها می دهد. آناتو یک جایگزین طبیعی برای رنگ های مصنوعی در مواد غذایی است.  آناتو به دلیل طعم کمی شیرین و فلفلی به عنوان چاشنی برای افزایش عطر و طعم غذاها مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر آناتو از اسانس های مجاز خوراکی مورد تایید وزارت بهداشت نیز در ترکیبات استفاده میشود. 
به طور کلی ترکیبات به کار رفته در پنیر های سانیمو با هدف تولید محصولی متفاوت و با کیفیت با طعمی منحصر به فرد، برای عرضه ی هرچه قدرتمند تر این برند به بازار ، توسط متخصصان  زبردست این حوزه تهیه شده است . 
امیدوارم که از این مقاله هم لذت برده باشید و بیشتر با محصولات ما و ترکیبات سالمش آشنا شده باشید

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر