محبوب ترین پیتزاهای دنیا3

محبوب ترین پیتزاهای دنیا3

در کشورهای مختلف چه پیتزایی محبوب و پرطرفدار است؟
م.نظرپور
1400/4/13
0 نظر

سلام،امیدواریم که اوقات به کامتان باشد. امروزهمراهتان هستیم  با چند پیتزای محبوب از کشورهای مقدونیه، اسلوونی، فلسطین، آرژانتین و آمریکا. اولین پیتزا را از کشور مقدونیه آغاز میکنیم

پاسترمایلیا، مقدونیه

  اگر بخواهیم از پیتزاهای بومی و قدیمی صحبت کنیم که در میان مردم مقدونیه به خوشمزگی شهرت دارد نام پاسترمایلیا میدرخشد. نانی بیضی‌شکل با رویه‌ای از گوشت و تخم‌مرغ، تمام توصیف این پیتزای خوشمزه و محبوب است؛ اما توصیف طعم و خوشمزگی آن به این  سادگی نیست. و هیچ راهی برای درک این طعم لذیذ و فوق العاده به جز امتحان کردنش ندارید. استفاده از تخم مرغ در پیتزا ممکن است برایتان کمی عجیب باشد ولی ارزش یکبار امتحان کردن را دارد .

پیتزا بورک، اسلوونی

بعضی افراد ممکن است بگویند که بورِک بیشتر ازآن‌که پیتزا محسوب شود، نوعی پای با خمیر لایه لایه است که فقط به دلیل مواد میانی‌اش در دسته انواع پیتزا قرار گرفته است. مواد میانی بورک شامل سس گوجه‌فرنگی، پنیر پیتزا، ژانبون و قارچ است که بسته به عادات غذایی می‌توان این مواد را با گوشت یا سبزیجات جایگزین کرد. بورک فقط  مختص یک کشور نیست و در هر کشوری بسته به محصولات رایج آن و مردمان و ذائقه افراد آن کشور سرو میشود. حتی کسانی که تابه‌حال تجربه خوردن بورک نداشته‌اند، با شنیدن طرز تهیه و تعریف مزه ی منحصر به فرد آن از زبان دیگران ، از طرفداران بورک شده اند .

مسخن، فلسطین

مسخن غذای عربی با مرغ است که روی نان تابون با انواع ادویه جات از جمله سماق سرو می‌شود. به دلیل خمیر زیرین مسخن و مواد رویه آن، دستور غذایی‌اش در دسته‌بندی انواع پیتزا جای گرفته است. هرچند می‌توانید از پنیرپیتزا در دستور پخت استفاده کنید، اما در دستور اصلی این غذا هیچ مدل پنیری استفاده نشده است. لایه‌ی زیرین، یک نان خوشمزه و سنتی به اسم تابون است و مواد رویه نیز شامل گوشت مرغ ، سماق، پیاز و دانه‌های کاج است. در اولین فرصتی که برایتان پیش آمد، این پیتزای خوشمزه که به غذا های ایرانی نیز نزدیک است را تجربه کنید.

پیتزا فوگازا، آرژانتین

پیتزا فوگازا تقریباً به سبک آمریکایی و با خمیری ضخیم سرو می‌شود. مواد رویه شامل روغن زیتون، پیاز و آویشن است که گاها با چاشنی پنیر پارمسان به ترکیبی ویژه و فوق‌العاده تبدیل می‌شود که مزه ی آن فراموش نشدنیست. توجه داشته باشید پیتزا فوگازتا و فوگازا دو تلفظ متفاوت از یک دستور غذایی نیست و دو گونه‌ی متفاوت از پیتزا هستند که تفاوتشان وجود پنیر در لایه خمیری پیتزا فوگازتا ست. سپس روی آن را با پیازخلال و پنیر پارمسان می پوشانند تا پس از پخت لایه ای طلایی و برشته از پیاز و پنیر درست شود. 

پیتزا نیوهاون، ایالت کانکتیکا

 یکی دیگر از پیتزاهای نازک و ترد در آمریکا پیتزا نیوهاون است. پیتزا نیوهاون برای طرفداران پیتزاهای کم‌پنیر بهترین انتخاب ممکن است، مخصوصا افرادی که در رژیم هستند. روغن زیتون و پونه کوهی چاشنی اصلی و متفاوت نیو هاون است.

 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر